EuroWorks2012

II – oji tarptautinė konferencija

Seabuckthorn EuroWorkS 2012

 Programa LT Čia rasite galutinę konferencijos programą.

Per pastaruosius metus šaltalankiai tapo vienu iš perspektyviausių augalų, nuolat pokyčių veikiamame Europos žemės ūkyje. Ypač daug vitaminų ir mikroelementų turinčios šio augalo uogos plačiai naudojamos mityboje, vaistų ir kosmetikos preparatų gamyboje. Dar viena naudinga ir nemažiau svarbi šio augalo panaudojimo sritis – rekreacinė, leidžianti sutvirtinti stačius šlaitus, dėl unikalios savybės kaupti azotą, gali būti panaudojama dirvą praturtinant azotu. Šaltalankių auginimas daugeliui ūkininkų tapo alternatyviu papildomų pajamų šaltiniu Šiandien Europoje sukurtos tarptautinės mokslinės ir komercinės bendruomenės intensyviai domisi šaltalankiais, jų visapusiško panaudojimo galimybėmis. Svarbu nuolat keistis mokslinėmis žiniomis bei praktiniais šių augalų auginimo ir jų vaisių perdirbimo klausimais. Vokietijos Šaltalankių asociacijos organizuoti tarptautiniai susitikimai Kinijoje ir Rusijoje parodė, kaip intensyviai tobulinamos technologijos, kuriomis kryptimis dirba mokslininkai.

Vokietijos šaltalankių asociacija jau nuo 2010 m., kai buvo organizuota I-oji tarptautinė konferencija Seabuckthorn EuroWorkS 2011, siekia sudaryti reguliarią galimybę mokslininkams ir praktikams keistis naujausiomis šaltalankių visapusiško panaudojimo žiniomis ir patirtimi.

Kasmetinių susitikimų būtinumą sąlygojo sparčiai augantis šaltalankius auginančių ūkininkų skaičiaus Europos žemės ūkyje, taip pat mokslo ir pramonės siekis susipažinti su naujausių mokslinių tyrimų rezultatais bei sparčiai panaudoti šio augalo vaisių unikalias savybes.

Mes džiaugiamės galėdami pakviesti Jus į II tarptautinę konferenciją Europoje – Seabuckthorn Euroworks 2012 – Vilniuje, Lietuvoje.

Plačiau skaitykite: EuroWorkS 2012 LT Daugiau informacijos: euroworks2012@saltalankiai.lt